O Przedszkolu

przedszkole

Przedszkole Publiczne nr 3 "Pentliczek" istnieje od 1945 roku. Uroczyste obchody 50-lecia wraz ze zjazdem absolwentów odbyły się w czerwcu 1995 roku, 60-lecia we wrześniu 2005r. Przyjęcie nazwy "Pentliczek" pochodzącej od imienia Smoka Pentliczka, bohatera ukazującego się ówcześnie czasopisma dla dzieci pod tytułem "Pentliczek", miało miejsce w maju 1996 roku.

Dyrektorem placówki jest pani mgr Cecylia Ostrowska, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie o specjalności: rewalidacja oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w oświacie.

Ukończony kierunek studiów i osobiste zainteresowania Dyrektora, sprzyjają realizacji w naszym przedszkolu idei integracji dzieci o specjalnych potrzebach. Przedszkole przyjmuje dzieci od 3 do 6 roku życia. Prowadzimy 12 grup w tym cztery integracyjne, do których mogą uczęszczać dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przedszkole mieści się w dużej, zabytkowej kamienicy, zajmuje cztery kondygnacje, front i oficyny. Powierzchnia użytkowa wynosi tu około 1770 m2. Budynek zbudowany jest z cegły, wyposażony w centralne ogrzewanie, pomieszczenia są wysokie, suche, przestronne, to wszystko tworzy dobre warunki zdrowotne dla dzieci.


Na parterze mieszczą się lokale administracji przedszkola: gabinet dyrektora, sekretariat, księgowość, a także szatnia dla dzieci, kuchnia i sala gimnastyczna. Wszystkie pomieszczenia są po kapitalnym remoncie, estetyczne, dostosowane do potrzeb dzieci. Dysponujemy przestronną, dobrze wyposażoną salą gimnastyczną.

Plac zabaw dzieci usytuowany jest tuż za budynkiem przedszkola, ogrodzony, pokryty murawą, obsadzony małymi świerkami i żywopłotem. Teren ten wyposażono w piaskownice, huśtawki, drabinki, przeplotnie, ściankę do wspinaczki, zjeżdżalnie, karuzelę i budowle z drewnianych bali.